Doroczne spotkanie Absolwentów VIP UŁ

W miniony piątek, 8 lutego w Pałacu Biedermanna spotkali się menedżerowie, prezesi wielkich firm, wybitni naukowcy, ludzie kultury, prawnicy i ekonomiści. Razem tworzą wyjątkową społeczność Absolwentów VIP UŁ. To osoby, które skończyły studia na Uniwersytecie Łódzkim, zrobiły błyskotliwe kariery i są teraz najlepszymi ambasadorami uczelni w Polsce i na świecie. Władze UŁ spotykają się z Absolwentami regularnie, ale raz w roku organizują spotkanie dla wszystkich Absolwentów.

Podczas gali wręczone zostały kolejne nominacje „Absolwent VIP”. Wyróżnienia z rąk władz rektorskich odebrali: prof. Krystyna Nowak-Fabrykowski – Central Michigan University, Ewa Sobkiewicz – Członkini Zarządu Salve Medica oraz Krzysztof Moraczewski – Prezes Zarządu Paged Meble.

46306831054_fe7f7a7719_k (1)

Obecnie Uniwersytet Łódzki ma już 205 Absolwentów VIP. Ta wyjątkowa grupa powstaje od kilku lat. Jesteśmy dumni z naszych wybitnych wychowanków, staramy się trzymać z nimi kontakt i tworzyć coraz większą społeczność, która wzbogaca Uniwersytet.

Drugim ważnym punktem piątkowej gali była debata dwóch wybitnych ekonomistów – profesora Marka Belki i profesora Witolda Orłowskiego. Temat – niezwykle aktualny: Światowy kryzysy finansowy po 10 latach. Czy grozi nam nowy wielki krach?

Zapraszamy do obejrzenia całej debaty zrelacjonowanej w artykule: >Czy grozi nam nowy wielki krach finansowy?<

Spotkanie w Pałacu Biedermanna było również okazją do przedstawienia Rady Uczelni UŁ, która wybrana została w grudniu 2018 roku. W jej skład wchodzą 3 osoby spoza uczelni, 3 z UŁ oraz przewodniczący Samorządu Studentów.

Osoby spoza UŁ w Radzie to: Roman Wieczorek (przewodniczący) – menedżer w dużych firmach, absolwent UAM; Ewa Kołodziejczyk – laureatka II edycji konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego oraz Sławomir Fijałkowski – założyciel Kina Charlie.

Reprezentanci UŁ w Radzie to: Grzegorz Michalski (WNoW), Marcin Palusiak (WCh) i Anna Felisiak (dyrektor COSiD). Przewodniczący Samorządu Studentów UŁ w Radzie to Adrian Pałka.

Można już oglądać zdjęcia z piątkowego spotkania w Pałacu Biedermanna. Poniżej video z podsumowania roku 2018 na uczelni.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Tagged , , , , , , .