XI Wykład Ekspercki Absolwent VIP – dr hab. Kazimierz M. Ujazdowski, prof. UŁ

16 listopada 2016 r. w Pałacu Biedermanna odbył się XI Wykład Ekspercki w ramach programu Absolwent VIP. Wykład „Ufać sobie i Europie.Rozważania o polityce polskiej w UE.” wygłosił dr hab. Kazimierz M. Ujazdowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Pan Kazimierz Ujazdowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w rządach Jerzego Buzka (2000–2001), Kazimierza Marcinkiewicza (2005–2006) oraz Jarosława Kaczyńskiego (2006–2007). Wicemarszałek Sejmu IV kadencji, poseł na Sejm I, III, IV, V, VI i VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W pracy publicznej zajmuje się polityką kulturalną i zagadnieniami konstytucyjnymi. Związany z Katedrą Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Członek zespołu Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. W pracy naukowej i publicystycznej zajmuje się myślą konserwatywną i zagadnieniami ustrojowymi.

Podczas spotkania odbyło się wręczenie kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. Symboliczne statuetki z rąk JM Rektora odbiorą m.in. Zdzisław Kupczyk – Prezes Zarządu Banku BPS S.A., Marcin Malinowski – Dyrektor Global Partnerships Google Polska, Sergiusz Ryczel – dziennikarz sportowy oraz Krzysztof Prasał – Prezes Zarządu Xelion Sp. z o.o.

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są Wykłady Eksperckie, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie. Dotychczas odbyły się Wykłady Eksperckie m.in. Jarosława Kroca – Prezesa Accenture w Polsce, Konrada Pokutyckiego – Prezesa Zarządu BSH czy dr. Tomasza Orłowskiego – Ambasadora RP w Rzymie.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia dostępną tutaj.