Zakończono X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017

W dniach 16-17 października br. po raz dziesiąty Łódź stała się gospodarczą stolicą Polski. Uniwersytet Łódzki został Partnerem jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, organizowanego przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Myślą przewodnią tegorocznej edycji była szeroko pojęta „internacjonalizacja”.

Uniwersytet Łódzki zorganizował dyskusję panelową na temat fintechów, czyli innowacyjnych firm wykorzystujących nowe technologie, mających pomysły jak świadczyć usługi finansowe lub pomagających bankom w wykonywaniu ich zadań. Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Gospodarczego na temat przyszłości naszych finansów rozmawiały osoby, które są niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie finansów. Większość z nich to absolwenci UŁ, m.in.:

Tomasz Bogus – Prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas S.A.,

Cezary Kocik – Wiceprezes mBank S.A.

prof. Monika Marcinkowska – Dyrektor Instytutu Finansów UŁ, Członek European Banking Authority Banking Stakeholder Group,

Witold Orłowski – Główny doradca ekonomiczny PwC,

Arkadiusz Przybył – Członek Zarządu BZ WBK S.A.

Organizowane w Łodzi Europejskie Forum Gospodarcze stało się  tradycyjnym już miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, które promuje innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe. Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, ponad 2200 uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z wydarzenia.