Mariola Belina-Prażmowska

Wiceprezes Zarządu ds. rozwoju i relacji inwestorskich Pelion S.A.
Mentor w VI edycji projektu mentorskiego 2018/2019

Miejsce spotkań mentoringowych (miejscowość): Łódź

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne.
W 2005 roku uzyskała tytuł Biegłego Rewidenta. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Deloitte Audyt Sp. z o.o. pełniąc funkcje od asystenta do managera, a następnie wykonując pracę na stanowisku dyrektora ds. finansowych w Clear Edge Polska Sp. z o.o. oraz Thunderbird Resort Poland Sp. z o.o. (fundusz inwestycyjny).

Od 2009 roku związana jest z Pelion Healthcare Group. Od samego początku swojej pracy w Pelion H.G należy do kluczowej kadry menadżerskiej. Współorganizowała spółkę Business Support Solution S.A. w której od 2010 r pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu BSS S.A. Rok później została Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich Pelion S.A.

Z dniem 1 stycznia 2014 objęła stanowisko Wiceprezesa Zarządu Pelion S.A. odpowiedzialnego za obszar Relacji Inwestorskich. Ponadto, z ramienia Pelion S.A. pełni funkcje Przewodniczącego Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Brzezinach, Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pharmapoin S.A., Członka Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A, Eubioco S.A. oraz Intelligent Logistic Solutions Sp. z o.o. i Pharmapoint Sp. Zo.o., Członka Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Maratonu Dbam o Zdrowie.