Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup” 2019

MŁODZI W ŁODZI otwierają rekrutację do konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup” 2019!

Konkurs skierowany jest do twórców innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych jak i kreatywnych/artystycznych we wczesnej fazie rozwoju.

Podczas konkursu, startupy wezmą udział w 6 miesięcznym mentoringu koordynowanym przez Politechnikę Łódzką. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło ponad 30 mentorów z kraju oraz z zagranicy. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będą organizowane liczne szkolenia, warsztaty, indywidualne spotkania z ekspertami, inwestorami oraz analitykami biznesowymi.

W finałowym etapie, uczestnicy otrzymają szansę prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z kraju oraz
z zagranicy podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC Speed Dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez Parterów Konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 200 000 zł.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali finałowej konkursu w dniu 10 października 2019 r. w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

Rekrutacja do konkursu będzie prowadzona do 31 marca 2019 r.

W Konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne/ zespoły projektowe oraz przedsiębiorcy działający na rynku  nie dłużej niż 36 miesięcy.

Spośród nadesłanych aplikacji organizator konkursu wraz z Parterami Strategicznymi dokona oceny zgłoszeń oraz zakwalifikuje najlepsze projekty do półrocznego programu mentorskiego.

Ubiegłoroczną edycję konkursu wygrał pomysł na inteligentne ule. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie uli, które zapobiega wymieraniu pszczół. Uczestnicy konkursu walczyli równieżo nagrody sponsorowane przez partnerów konkursu oraz o tytuł „Laureata Plebiscytu Internetowego”. Ten trafił do systemu ThermoEye, który dokonuje detekcji wczesnych stadiów chorobowych u trzody chlewnej. Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: ARCHIZO, Pergam.in, XOXO WiFi, Nyklo, moviGO, Exal Bone, Wavy, DriveCloud, HYDRA, ThermoEye, TOMEK, Equezra, MAKE YOURSELF, Memory Suport, Rozwój pojazdu do filmów 360.

Ważne terminy:

11 – 31 marca – przyjmowanie zgłoszeń

01 - 10 kwietnia – wybór projektów zakwalifikowanych do II etapu

12 kwietnia – networking z Mentorami,

13 maja – 10 października – mentoring, szkolenia, doradztwo

2 października – Kapituła Konkursu – prezentacja projektu w formie pitchu

4 - 9 października – Internetowy Plebiscyt  na najciekawszy projekt biznesowy

10 października - VC speed dating

10 października – ogłoszenie wyników Konkursu oraz przyznanie nagród laureatom

Konkurs organizuje Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi. Uniwersytet Łódzki jest Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Tagged , , , .