Mentoring Absolwent VIP. Warsztaty dla Mentees.

O jakie elementy zadbać, rozpoczynając współpracę z Mentorem? Na czym polega idea Learn2Learn? Z jakich możliwości skorzystać, aby w trakcie studiów przybliżyć się do pracy marzeń? Na te i inne pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy warsztatów dla Mentees, biorący udział w tegorocznej edycji projektu Mentoring Absolwent VIP. Spotkania odbyły się 9 i 10 stycznia w siedzibie Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Półroczna współpraca z Mentorem to szansa na satysfakcjonujący start w karierę, ale także ogromne wyzwanie. Sukcesy Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego robią wrażenie. Ich ścieżki zawodowe i podejmowane przedsięwzięcia inspirują.  Równocześnie…mogą onieśmielać. Warsztaty miały na celu ułatwienie wejścia Mentees w relację z Mentorami.

Spotkania, zbudowane w oparciu o metaforę rejsu, przygotowali pracownicy Biura Karier UŁ: Joanna Muzal i Jędrzej Szynkowski.

Po zebraniu motywacji, z którymi uczestnicy „weszli na pokład” programu, Mentees zmierzyli się z zadaniem stworzenia listy pytań, które zadadzą podczas spotkań z Mentorami. Kolejnym punktem programu były możliwości: zarówno te, które drzemią w relacji z Absolwentami VIP, jak i w samych studentach. Refleksję nad pracą marzeń i ideą Learn2Learn uzupełniły informacje o programach, z których warto skorzystać w trakcie studiów. Warsztat zamknęło poszukiwanie mocnych stron uczestników, inspirowane techniką analogii z treningów twórczości oraz runda podsumowująca spotkanie.