„Podróż od magii do wiedzy”

12 czerwca (środa), godz. 9:00 – 15:00
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

Serdecznie zapraszamy na Festyn Naukowy wszystkie zainteresowane osoby, w tym osoby dorosłe
z dziećmi oraz zorganizowane grupy uczniów ze szkół. Podczas wydarzenia przeniesiesz się w świat niezwykłych pokazów z obszaru fizyki i informatyki oraz wejdziesz w świat fascynujących zjawisk fizycznych oraz poznasz ich proste wyjaśnienia.

Festyn odbędzie się 12 czerwca br. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.
Program wydarzenia obejmuje 4 bloki tematyczne:

1. Tajemnice wirującego koła – poznasz prawo zachowania momentu pędu i jego praktyczne konsekwencje.
  2. Jak oswoić pioruny? – zobaczysz zjawiska z obszaru elektrostatyki wysokich napięć i wyładowań elektrycznych.
  3. Zagadka lewitacji – dowiesz się o nadprzewodnikach w polu magnetycznym i relacjach prądu z polem magnetycznym.
  4. Zobaczyć niewidzialne, nie widzieć widzialnego – przeniesiesz się w świat zjawisk w świetle spolaryzowanym oraz dowiesz się o widzeniu w podczerwieni i ultrafiolecie.

Wszystkie szczegóły na stronie organizatora.