Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego 2020

Przywileje dla użytkowników Karty Absolwenta

1. możliwość wypożyczenia 3 książek na 1 miesiąc bez kaucji (z możliwością samodzielnego przedłużenia na okres 1 miesiąca)
2. bezpłatny dostęp do internetu na terenie BUŁ z możliwością np. korzystania ze źródeł elektronicznych subskrybowanych przez UŁ na terenie BUŁ

* Karta Absolwenta nie zwalnia z corocznej opłaty aktualizacji konta czytelników niebędących pracownikami, emerytowanymi pracownikami, doktorantami, studentami i uczniami UŁ. Wysokość opłaty 10 zł, szczegółowe informacje Regulamin Biblioteki UŁ.

Jest jedną z najstarszych jednostek UŁ, istnieje od 1945 r. Księgozbiór Biblioteki liczy niemal 3,2 mln woluminów, w jego skład wchodzą podstawowe dzieła ze wszystkich gałęzi wiedzy, zarówno historyczne jak i współczesne, polskie i obce. Szczególny nacisk przy zakupach nowych tytułów położono jednak na piśmiennictwo z zakresu dziedzin reprezentowanych na Uniwersytecie tj. nauk humanistycznych, społecznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, ekonomicznych i innych. Biblioteka gromadzi również w wyborze piśmiennictwo techniczne i medyczne.

Lokalizacja:

ul. Jana Matejki 32/38, 90-237 Łódź

Sekretariat:
tel. 42 635-60-02 / email: sekretariat@lib.uni.lodz.pl

Informatorium: tel. 42 635-60-57

Informacja Naukowa:
email: bulinf@lib.uni.lodz.pl

Wypożyczalnia Miejscowa:
tel. 42 635-60-50 / email: bul.wm@lib.uni.lodz.pl

wszystkie kategorie  oferta uniwersytetu  edukacja  gastronomia  hotele i noclegi kultura i sztuka sport i fitness usługi  zakupy  zdrowie i uroda  pozostałe przywileje