Muzeum Fabryki

.tiflogo muzeum

Przywileje dla użytkowników Karty Absolwenta

Użytkownicy Karty Absolwenta są upoważnieni do zakupu biletu normalnego w cenie biletu ulgowego. Oferta dotyczy też biletu wstępu na Taras Widokowy Manufaktury.

Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjecie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX. wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych.

Przemysłowe imperium Poznańskiego stanowiło samowystarczalną dzielnicę z rezydencją właściciela, domami dla robotników, własnym kościołem i szpitalem. Dziś w zabytkowych budynkach mieści się centrum Manufaktura.

W Muzeum Fabryki poznacie dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin bawełnianych i codzienną pracę dawnych robotników. Nasza wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki.

Tutaj zobaczycie jak pracują zabytkowe krosna i posłuchacie historii opowiadanych przez dawnych pracowników.

W Muzeum Fabryki przedstawiamy również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu z tkaninami.

Stałą ekspozycję w Muzeum Fabryki zaprojektował i wykonał Mirosław Nizio.

Lokalizacja:

Muzeum Fabryki

Manufaktura, ul. Drewnowska 58, Łódź
(wjazd windą na 2. piętro, naprzeciwko wejścia do Cinema City)

tel: 42 664 92 93
e-mail: muzeum@manufaktura.com

Muzeum czynne:
Wt – Pt 9-19
So – Nd 11-19
W poniedziałki muzeum nieczynne.

wszystkie kategorie  oferta uniwersytetu  edukacja  gastronomia  hotele i noclegi kultura i sztuka sport i fitness usługi  zakupy  zdrowie i uroda  pozostałe przywileje