Akcja Psia Kość – UŁ edukuje!

Uniwersytet Łódzki, jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, wspiera czworonogi od wielu lat poprzez akcję „Psia Kość”, która polega na zbiórce karmy i darów dla schroniska w Łodzi.
8 czerwca w ramach edukacyjnego oblicza Psiej Kości na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej porozmawiamy o – sytuacji zwierząt w schroniskach, adopcji i wpływu psów na redukcję stresu u ludzi. 
 

Uniwersytet społecznie odpowiedzialny

Akcja ma na celu edukowanie i uświadamianie w temacie adopcji bezdomnych zwierząt, jak i odczarowanie mitów na temat adopcji, przedstawieniu różnych form pomocy. Wiosenna edycja jest rozszerzeniem akcji Psia Kość, którą prowadzimy od wielu lat – za nami 8 edycji.

 

W harmonogramie:

  • Schronisko dla zwierząt w Łodzi – opowiedzą nam o mądrych adopcjach i jak sobie radzić ze zwierzakiem w kryzysowej sytuacji.
  • „Załoga Bulldoga” – przedstawią temat adopcji ze swojej perspektywy. Dlaczego „moda” na buldogi jest tak niekorzystna?
  • Fundacja KOCIA MAMA – jak pomagać? – O wolontariacie i jego różnych formach.
  • Katarzyna Szcześniewicz z Wydziału Nauk o Wychowaniu (psychologia) – Jak pies wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie?- ogólne fakty wynikające z badań. Dogoterapia – skąd się wzięła w Polsce, jakie są jej rodzaje, w jakich sytuacjach jest stosowana, różnice między dogoterapią w Polsce i w innych krajach i dogoterapią kiedyś i dziś.

 

Będzie również przestrzeń na dyskusję – rozmowę poprowadzą doktoranci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ. Zapraszamy w godz. 11-13.00.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich miłośników zwierząt – także tych którzy zastanawiają się nad adopcją zwierzaków.

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Tagged , , , , .