UŁ stawia na przedsiębiorczość wszystkich studentów!

Uniwersytet Łódzki ma Radę ds. przedsiębiorczości. W jej skład wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk - autorytety w obszarze biznesu i finansów, ale również kultury i mediów. Rada ma pomagać Uczelni w budowaniu kultury przedsiębiorczości, a także w upowszechnianiu wiedzy, umiejętności i postaw przedsiębiorczych wśród studentów i absolwentów UŁ. Inicjatorką pomysłu Rady jest prof. Agnieszka Kurczewska, Prorektor UŁ ds. współpracy z otoczeniem.

Działania Rady wspiera Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska, która podczas pierwszego spotkania potwierdziła, że przedsiębiorczość uwzględniona będzie w nowej strategii UŁ.

- Przedsiębiorcami mogą zostać zarówno ekonomiści, jak i filologowie, biolodzy, chemicy, filozofowie czy fizycy. Tych, którzy „złapią bakcyla” przedsiębiorczości czeka edukacja specjalistyczna, zajęcia z praktykami i silne wsparcie we wdrażaniu projektów – mówi prof. Agnieszka Kurczewska.

Uniwersytet Łódzki tym samym konsekwentnie realizuje politykę zacieśniania współpracy z otoczeniem, na wielu płaszczyznach. Chce przede wszystkim wykorzystywać lepiej potencjał przedsiębiorczy tysięcy swoich studentów. Świat startupów, myślenie przedsiębiorcze, możliwość realizacji własnych pomysłów to tematy, które nie są wystarczająco obecne na studiach.

Uczelnia planuje stać się silnym „hubem” przedsiębiorczości, w mieście, regionie, a nawet w Polsce. Prace nad rozwojem przedsiębiorczości rozpoczną się jednak od rozpowszechnienia edukacji z zakresu przedsiębiorczości, tak by zetknęli się z nią wszyscy, niezależnie od kierunku studiów i zainteresowań.

W skład Rady ds. przedsiębiorczości UŁ wchodzi wielu Absolwentów VIP UŁ:

1. Maria Belka (Dyrektor Zarządzająca Prytek Holdings),
  2. Jerzy Czubak (Business Group President, Amcor Tobacco Packaging), Absolwent VIP
  3. Krzysztof Dudek (Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi), Absolwent VIP
  4. Bożena Graczyk (Wiceprezes Zarządu ING Bank Śląski SA), Absolwent VIP
  5. Marcin Kowalczyk (Redaktor naczelny, DŁ, EI ), Absolwent VIP
  6. Adam Krasoń (Country Managing Partner PwC Polska), Absolwent VIP
  7. Jarosław Kroc (Country Managing Director Accenture Polska), Absolwent VIP
  8. Sławomir Lachowski (Ekonomista i menadżer bankowy ),
  9. Jarosław Mastalerz (Managing Partner mAccelerator ), Absolwent VIP
  10. Szymon Midera (Prezes Shumee S.A., Przewodniczący Rady ds. przedsiębiorczości UŁ), Absolwent VIP
  11. Waldemar Olbryk (Head of Residential Business at Echo Investment SA ), Absolwent VIP
  12. Anna Olszyńska (Dyrektor Hotelu Andel’s Vienna House ),
  13. Konrad Pokutycki (Prezes Zarządu BSH w Polsce), Absolwent VIP
  14. Arkadiusz Przybył (Wiceprezes Zarządu Santander Bank Polska SA ), Absolwent VIP
  15. Tomasz Stamirowski (Avallon, Partner Zarządzający ), Absolwent VIP
  16. Jacek Szwajcowki (Prezes Zarządu Grupy Pelion), Absolwent VIP
  17. Radosław Wiśniewski (Właściciel Grupy Redan, Założyciel Fundacji Happy Kids).

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Prof. Agnieszka Kurczewska

Redakcja: Centrum Promocji UŁ