Uniwersyteckie Targi Pracy 2016

Uniwersyteckie Targi Pracy to cykliczny projekt realizowany przez Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem wydarzenia jest zrzeszanie pracodawców oraz studentów i absolwentów wszystkich wydziałów, i umożliwianie im wymiany informacji oraz nawiązania współpracy. Przedsięwzięcie realizowane jest od przeszło 10 lat i każdego roku przyciąga blisko 6 000 studentów wraz ponad 50 przedstawicieli różnych branż gospodarki.

Dla studentów Uniwersyteckie Targi Pracy są szansą na poznanie firm, w których chcieliby w przyszłości pracować, zaprezentowania swoich kwalifikacji oraz spotkania się twarzą w twarz z jej przedstawicielami. Dla pracodawców UTP jest okazją do pozyskania nowych pracowników oraz budowania rozpoznawalności swojej marki w środowisku akademickim. – Firma, która decyduje się na uczestnictwo w wydarzeniu zostaje wypromowana w otoczeniu skupiającym studentów różnych kierunków, którzy aktywnie śledzą prestiżowe wydarzenia na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto możliwość bezpośredniego poznania potencjalnych pracowników pozwala firmom lepiej dostosować swoją ofertę do ich potrzeb. W przyszłości wielu z nich będzie pracowało na rozwój tych przedsiębiorstw, które zdecydowały się na uczestnictwo w targach – wyjaśnia Dariusz Koperczak, Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ.

Poza zgromadzeniem rekordowej liczby wystawców oraz atrakcyjnymi konkursami z tabletami do wygrania, w tym roku organizatorzy przygotowali aplikację mobilną UTPuni, która z pewnością ułatwi studentom i absolwentom poruszanie się po wydziale i znalezienie stoisk wymarzonych pracodawców. Znajdą się w niej także wskazówki przydatne podczas rozmów rekrutacyjnych oraz profile działalności poszczególnych firm. Ponadto, w specjalnej „Strefie doradztwa” profesjonalni doradcy zawodowi oferowali pomoc w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Do dyspozycji studentów był także fotograf – wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wykonać nowe zdjęcie do CV.

Wydarzenie odbyło się 27 października 2016 r. w godzinach 9:00 – 15:30, jak co roku – na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerami Głównymi tegorocznej edycji zostali: Infosys Poland, mBank S.A., BNP Paribas Securities Services oraz Pracuj.pl.

Pełna lista wystawców znajduje się pod adresem: biurokarier.uni.lodz.pl