„W dobrym kierunku” – cykl filmów o absolwentach UŁ

Łączy ich jedno. Wszyscy są absolwentami Uniwersytetu Łódzkiego. Dla każdego z nich to trwały ślad w pamięci i w sercu. Lata spędzone w Łodzi na uczelni, to nie tylko lata studiów. To także czas odkrywania drogowskazów na przyszłość, to poszukiwanie najlepszej formuły samego siebie. Dziś mamy okazję się z nimi spotkać i zapytać, czy ich studenckie marzenia zostały spełnione.

Tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego miasta właśnie przez to, że choć na pozór zwyczajni, niosą sobą coś niebanalnego. Wykonują różne zawody, niektórzy prowadzą własne biznesy. To, co mają wspólnego, to na pewno ciekawość pchająca ich w różne sytuacje i miejsca. Zawsze jednak wracają do Łodzi, bo to tutaj odnaleźli swoje miejsce na Ziemi.

 

TuŁodź.pl przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim rozpoczyna cykl spotkań z łodzianami, którzy swoimi biografiami piszą historię naszego miasta. Nie muszą to być postacie powszechne znane, choć i takie mogą się trafić. Na pewno są to osoby frapujące, zaskakujące oryginalnością i zawsze mające coś ciekawego do powiedzenia. Spotykamy się z nimi by poznać choć fragment ich bogatego świata, wychwycić to „coś”, co wyróżnia ich z tłumu.

Gdzie ich szukamy? Gdzie możemy na co dzień ich znaleźć? Na pewno w Łodzi, choć niektórzy bywają tu przelotem. Jedni zasiedziali, na trwałe wrośnięci w nasze miasto, inni od czasu do czasu wpadają, by pobyć przez chwilę łodzianinem. Jedni misternie budują swój biznes, inni czerpią z życia pełnymi garściami. Wszyscy jednak mają fantazję bycia kimś niezwyczajnym i pisania historii Łodzi po swojemu.

Mamy zatem ciekawe, niebanalne, intrygujące historie łodzian. Oni sami je nam opowiedzą. Być może dzięki naszym bohaterom lepiej zrozumiemy to dziwne miasto, pełne kontrastów i zaskakujących opowieści. Miasto od początku swych dziejów nieprzewidywalne, niebywale kreatywne i gorące od pomysłów. Nasi bohaterowie udowadniają, że z dumą mogą nazywać się jego mieszkańcami, a ich życiorysy na trwałe wplatają się w subtelną tkankę tego miasta.

Materiał źródłowy: TuŁódź.pl