Zaplanuj swoją karierę z EkSoc startup!

Jesteś studentem/doktorantem z województwa łódzkiego? Jesteś kreatywny? Chcesz samodzielnie zaplanować własną karierę i myślisz o założeniu firmy?

Zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu EkSoc StartUP!

Zgłoszenia do 31 stycznia 2021 – zdobądź kilkumiesięczne wsparcie praktyków biznesu, pakiet szkoleń, know-how, kontakty, które zaprocentują w przyszłości, a nawet 25 000 PLN. Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z działającą przy nim Radą Biznesu oraz partnerami biznesowymi.

Ważne linki:

· Fanpage konkursu

· Strona internetowa konkursu

· Regulamin konkursu

· Formularz zgłoszeniowy

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych z województwa łódzkiego (dowolnego stopnia, trybu, kierunku). Student swój projekt może zgłosić sam lub w max 5-osobowej grupie.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu krótkiego opisu swojego pomysłu na biznes. Autorzy 10 najlepszych pomysłów wejdą do finału i powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 PLN. Ale już samo wejście do finału daje ogromne korzyści dla osób myślących o własnym biznesie: niemal pół roku indywidualnego wsparcia ze strony praktyków biznesu, pakiet szkoleń biznesowych, know-how, a także kontakty, które zaprocentują w przyszłości.

Rywalizacja o główną nagrodę pieniężną rozegra się podczas czerwcowej Gali Finałowej, podczas której finaliści zaprezentują przed Jury i publicznością dopracowane pod okiem specjalistów koncepcje startupów. Wygra najbardziej innowacyjny pomysł na biznes, który w ocenie Jury odpowiada na realne potrzeby i ma potencjał komercjalizacji. Gala Finałowa to wydarzenia pełne emocji, podchwytliwych pytań i szybkich odpowiedzi, a zwycięzca może być tylko jeden.

Warto zapamiętać: konkurs EkSoc StartUP! jest formą wspierania studentów i doktorantów w otworzeniu własnego biznesu, ale udział lub wygrana w konkursie formalnie nie zobowiązuje do założenia firmy.

Sponsorzy III edycji konkursu EkSoc StartUP!: CERI InternationalPwC PolskaLong Term ManagementShumeeWydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytet Łódzki.

Partnerzy merytoryczni III edycji konkursu EkSoc StartUP!: InfosysING Bank Śląski S.A.Łódzki Dom BiznesuPhilipsFundacja Rozwoju PrzedsiębiorczościBIALSKI OWOCBLUERANKTeam Connect Sp. z o.o.Fair Place Finance SANAVICULA.M Sp. z o.o.Biznes Zone oddział w Łodzi / StartupConsulting, TPnets.com sp. z o.o.

Partnerzy medialni III edycji konkursu EkSoc StartUP!: Polska Press GrupaToyaBiznes Zone oddział w Łodzi / StartupConsulting, NAVICULA.M Sp. z o.o.

Na zgłoszenie czekamy do 31 stycznia 2021 r.

III edycja EkSoc StartUP

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Materiał: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ